• کد خبر:۹۶۵۲۲
سطح فنی و کیفی لیگ دو نسبت به لیگ سه بالاتر است؛

اشجاری : شهرداری آستارا را از زمین کشاورزی به لیگ دو رساندم!

تیم فوتبال شهرداری آستارا با هدایت حسن اشجاری در فاصله دو هفته مانده به پایان مسابقات لیگ سه مقتدرانه به لیگ دسته دوم صعود کرد.
به گزارش"دی اسپورت"؛ تیم فوتبال شهرداری آستارا با هدایت حسن اشجاری بازیکن سابق ملوان ، استیل آذین ، ذوب آهن ، سپاهان و استقلال در فاصله دو هفته مانده به پایان مسابقات لیگ سه مقتدرانه به لیگ دسته دوم صعود کرد و چهارمین نماینده استان گیلان پس از تیم های داماش گیلان ، شهرداری فومن و چوکای تالش لقب گرفت به همین بهانه سراغ حسن اشجاری سرمربی این تیم رفتیم تا گفتگوی مفصلی با وی در خصوص شرایط تیم شهرداری ، لیگ سه و لیگ دو داشته باشیم گفتگوی خبرنگار دی اسپورت با حسن اشجاری را در زیر می خوانید :

*صعودمان به لیگ دو جواب بخشی از حمایت شهردار آستارا بود.

از شروع کاری که با شهرداری آستارا داشتیم و از همان روز اول مسابقات در صدر جدول بودیم و در پایان مرحله اول نیز با ۹ امتیاز اختلاف به مرحله نهایی صعود کردیم و در این مرحله نیز از روز اول در صدر جدول هستیم و در نهایت نیز دو هفته مانده به پایان مسابقات صعودمان به رقابت های لیگ دسته دوم مسجل شد. و فکر می کنم این مهم با تلاش همه عوامل باشگاه و بدون پرداختن به حواشی تحقق یافت. ضمن اینکه شهرداری آستارا در طول فصل حمایت های مالی بی نظیری از ما داشتند و این صعود می تواند جواب بخشی از حمایت ها و زحمات دوستان در شهرداری آستارا باشد که همه جوره و با تمام مشکلات پشت تیم بودند و ما را تنها نگذاشتند.

*به عملکرد داوران معترض نبودیم.

ما در بحث داوری به هیچ عنوان اعتراضی در طول مسابقات نداشتیم جز در یک بازی که هنوز هم عملکرد داور در این مسابقه برایم جای سوال است در هیچ لیگ ایران حضور ذهن ندارم که بدون اتلاف وقت در بازی داور بیشترین وقت اضافه گرفته باشد جز بازی پرسپولیس و سپاهان که در این بازی ۶ دقیقه اضافه معروف توسط داور گرفته شد که پس از حرف و حدیث های زیاد منجر به قهرمانی پرسپولیس شد! 

اشجاری افزود : ۲۰ سالی است که در فوتبال ایران چه در عرصه بازیکن چه در عرصه مربیگری فعالیت دارم و به هیچ وجه ندیده ام که میزبان در یک مسابقه با اختلاف دو گل از حریف جلو باشد و در کل دو تعویض در مسابقه صورت بگیرد و وقت مسابقه از سوی میزبان تلف نشود اما ۹ دقیقه وقت اضافه گرفته شود که در همین دقایق اضافه دو پنالتی گرفته شد که سبب شد ما بازی برده را با تساوی عوض کنیم.

*ناظران بازی چرا باید تنها به ما ایراد بگیرند؟

ناظران بازی تنها در آستارا به همه چیز ایراد می گیرند اما در شهرها و استادیوم های دیگر این چنین نیست در آستارا ناظر به آب ، لباس ، رختکن ، نشستن شهردار آستارا کنار زمین ایراد می گیرد اما در استادیوم های دیگر چنین رفتارهایی نمی شود.

*تدارکات تیمم در اردبیل زمین پر از برف را پارو زد! / متولیان فوتبال استان ها دغدغه ای برای میزبانی ندارند!

در دیدار برابر شهرداری اردبیل وقتی وارد استادیوم شدیم با برف ۲۰ سانتیمتری روی چمن رو برو شدیم. هیئت فوتبال اردبیل که متولی فوتبال این استان محسوب می شود هیچ دغدغه ای را برای میزبانی و مهیا کردن شرایط برای انجام مسابقه نداشت چرا که نماینده این هیئت یک ساعت مانده به شروع بازی وارد استادیوم شد! و تدارکات ما مجبور شد با پارو روی چمن را برف رویی کند! اما در بازی برابر شهیدمولایی قائمشهر که زمین استادیوم ما بر اثر بارندگی دچار آب گرفتگی شده بود من به عنوان سرمربی که هیچ وظیفه ای در این خصوص ندارم به همراه سرپرست تیم و چند نیرو از شهرداری آستارا از ساعت ۸ صبح روز بازی با بیل کشاورزی دور تا دور زمین را خندق زدیم کانال کشی کردیم تا آب را به بیرون از زمین هدایت کنیم و وقتی تدارکات تیمم در شهر تیم میزبان با پارو برف رویی می کند باید از برخی اتفاقات گله مند باشم.

*از یک زمین کشاورزی تیم را به لیگ دو رساندم!

زمین استادیوم شهدای سیبلی زمین کشاورزی هم حساب نمی شود چرا که اصلا شرایط مناسبی ندارد اما در هر بازی سعی می کردیم زمین را به بهترین شکل ممکن آماده میزبانی از حریفان کنیم و با این حال نیز از همین زمین توانستیم تیم را به لیگ دو برسانیم.

*سعی کردیم میزبان خوبی برای تیم ها باشیم.

در دیدار برابر شهرداری اردبیل که آن وضعیت بوجود آمد در دیدار برابر میلادمهر تهران نیز ۹۰ دقیقه بدترین فحاشی ها را شنیدیم اما ما در آستارا سعی کردیم از داوران ، تیم های مهمان بهترین میزبانی را داشته باشیم و شرافت مان را زیر پا نگذاریم تا شرافتمدانه نیز صعود کنیم.

*فوتبالی بودن شهردار آستارا تنها دلیل انتخاب این تیم برای مربیگری بود.

دوستان زیادی در آستارا دارم که توسط یکی از دوستان جلسه ای با شهردار آستارا برگزار کردیم که وقتی نکته نظرات ایشان را شنیدم به این پی بردم که ایشان شخصی فوتبالی هستند و با توجه به نظرات نزدیک و شرایط خوب این تیم را برای ادامه فعالیتم در مربیگری انتخاب کردم‌. 

*شهردار آستارا به تمام قول هایش عمل کرده است. / به هیچ کسی بدهی نداریم.

شهردار آستارا از اول کار تا بدین لحظه به قول هایی که داده عمل کرده و پرداختی های منظمی را در طول فصل داشتیم و به جرئت می توانم بگویم که هیچ بازیکنی از ما مطالبه ای ندارد و به هیچ کسی بدهی نداریم و این موضوع نیز یکی از دلایلی موفقیت ما در فصل بوده است چرا که هیچ دغدغه ای برای پرداخت حقوق بازیکنان نداشتیم و در اینجا جا دارد تشکر ویژه ای از شهردای آستارا ، اعضای شورای شهر و هیئت مدیره باشگاه داشته باشم که حمایت های زیادی را از تیم در طول فصل داشتند.

*نتایج مطلوب مان مسئولان را راغب به حمایت از تیم کرد.

هفته ها صدرنشینی ، نتایج مطلوب و درخشان که در طول فصل بدست آوردیم مسئولان را راغب به حمایت از تیم کرد و اگر صدرنشینی و نتایج خوب مان نبود هیچ حمایتی از سوی مسئولان صورت نمی گرفت چرا که در فوتبال مسئولین نسبت به تیمی که نتایج بدی می گیرد دل سرد می شوند و حمایت آنچنانی را از تیم ها نمی کنند. بنابراین نتایج درخشان ما مسئولان را بیش از پیش مجاب کرد تا حمایت ها را از تیم بیشتر کنند.

*استادیوم آستارا حاضر نشود شهرداری باید قید لیگ دو را بزند. / حمایتی از نمایندگان ندیدیم.

در آستارا یک استادیوم به نام استادیوم وحدت وجود دارد که تکمیل آن یکی از پروژه های سفر استانی دولت محسوب می شود و وقتی این استادیوم را تخریب کردند به ما قول دادند تا ۲۲ بهمن سال گذشته آماده بهره برداری کنند که متاسفانه در نهایت این اتفاق نیفتاد و فکر می کنم این موضوع به دلیل بحث های سیاسی بین نمایندگان آستارا در مجلس باشد. ما در فصل جاری هیچ حمایتی از سوی نمایندگان آستارا در مجلس شورای اسلامی نشدیم و بارها شخصا از نمایندگان خواهش کردم که ملاقات حضوری با آنها داشته باشم اما این مهم نیز صورت نگرفت. از سوی دیگر تکمیل استادیوم بر عهده متولی این کار (اداره ورزش و جوانان) است که من و همکارانم از اولین روز کاریم تا الان در آستارا هیچ مسئولی را از این اداره در تمرین یا مسابقات تیم ندیدیم و آنها نیز حمایتی از ما نداشتند و قطعا دود عدم حمایت ها به چشم خودشان خواهد رفت. اگر ورزشگاه آستارا برای میزبانی تیم در رقابت های لیگ دو آماده نشود یا باید در تالش میزبان تیم ها باشیم که با توجه به حضور تیم چوکا در لیگ دو بعید می دانم با این موضوع موافقت شود یا اینکه مسافت زیادی را تا رشت بپماییم و از تیم ها در رشت پذیرایی کنیم و اگر این کار هم امکان پذیر نباشد در نهایت باید قید حضور در لیگ دو را بزنیم.

*حضور امیرحسین فراهانی به مسابقات فصل جاری لیگ سه نظم خاصی داد.

با اینکه لیگ فرسایشی را پشت سرگذاشتیم اما فصل جاری نسبت به فصول گذشته منظم و با کیفیت برگزار شد و اتفاق خوبی که در این لیگ رخ داد این بود که وقفه کمی بین مسابقات ایجاد شد و مسابقات به صورت دقیق و مدون برگزار شد و این نظم حاکم بر مسابقات نشان از تلاش های شبانه روزی مدیری جوان چون امیرحسین فراهانی را می دهد و امیدوارم که این نظم و مدیریت مناسب در مسابقات لیگ سه ادامه دار باشد.

*سطح فنی و کیفی لیگ دو نسبت به لیگ سه بالاتر است.

طبیعتا در لیگ دو بازیکنان باکیفیت و حتی بازیکنان باتجربه ای که آخرین سال های فوتبالی خود را ترجیح داده اند در این سطح از مسابقات باشند حضور دارند و مربیان اسمی و باتجربه ای نیز مشغول به کار هستند و این مسائل می تواند بعد فنی و کیفی لیگ دو را بالا ببرد. در بحث داوری نیز در لیگ دو از داوران لیگ یکی یا داوران چهارم حاضر در لیگ یک استفاده می کنند و نظارت کمیته داوران بر عملکرد داوران در این سطح بیشتر از لیگ سه است و این موضوع نیز می تواند کیفیت رقابت های لیگ دسته دوم را افزایش دهد و قطعا با این حال مشکلات داوری نیز نسبت به لیگ سه در لیگ دو کم می باشد که امیدوارم کلا در هیچ سطحی از فوتبال شاهد مشکلات داوری نباشیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار