• کد خبر:۹۶۷۲۶
بازی های هفته ماقبل پایانی لیگ برتر فوتبال ایران شب گذشته با انجام 8 دیدار به پایان رسید که در یکی از این دیدار ها استقلال تهران در آبادان و طی یک بازی جنجالی برایر صنعت نفت با تساوی بدون گل متوقف شد و شانس قهرمانی در هفته آخر را از دست داد.
به گزارش «دی اسپورت»؛ بازی های هفته ماقبل پایانی لیگ برتر فوتبال ایران شب گذشته با انجام 8 دیدار به پایان رسید که در یکی از این دیدار ها استقلال تهران در آبادان و طی یک بازی جنجالی برایر صنعت نفت با تساوی بدون گل متوقف شد و شانس قهرمانی در هفته آخر را از دست داد.

طی این دیدار و در دقیقه ۶۶ تیم استقلال، روی نفوذ قائدی و شوت روح‌الله باقری به گل رسیدند اما کمک داور اعتقاد داشت که احتمالاً قائدی در موقعیت آفساید صاحب توپ شده یا اینکه توپ از خط عرضی زمین رده شده تا گل آبی‌ها مردود اعلام شود.

پس از مردود اعلام شدن این گل، نیمکت استقلال و بازیکنان این تیم اعتراض زیادی نسبت به گل مردود شده‌شان کردند که در جریان این اعتراضات، فرهاد مجیدی توسط داور بازی اخراج شد.

این گل مردود را از زاویه دوربین باشگاه استقلال ببینید:


در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

داستان گل مشکوک استقلال و کارشناسی خسروی

در پایان این دیدار هم اعضای کادر فنی و مدیریت و بازیکنان استقلال به شدت علیه داوری محمدرضا اکبریان و کمک داور این بازی، مهدی الوندی اعتراض داشتند.

امیرحسین فتحی، مدیر عامل استقلال در گفت‌و‌گو با سایت این باشگاه درباره تصمیم داور دیدار آبی‌پوشان برابر صنعت نفت آبادان مبنی بر مردود اعلام کردن گل استقلال، گفت: برای داوری متأسف هستم. متأسفانه اتفاقات به شکلی است که هیچ چیز نمی‌توانم بگویم. داور کنار زمین با توپ چند سانتی‌متر فاصله داشت، اما اوت اعلام نکرد و تصاویر نشان می‌دهد که او مسیر توپ را دنبال می‌کند اما کمک داور اوت اعلام کرده است. برای فوتبال و لیگ امسال متأسف هستم که همه چیز به ضرر استقلال است و نتایج به این شکل پیش رفته است.

داستان گل مشکوک استقلال و کارشناسی خسروی

وی با بیان اینکه قطعا به فدراسیون اعتراض خواهیم کرد، تصریح کرد: اعتراض رسمی ما یکشنبه به فدراسیون ارسال می‌شود، اما 3 امتیاز ما را گرفتند و در خارج از خانه تنها یک امتیاز گرفتیم تا فرصت کلیدی استقلال از بین برود.

فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل صنعت نفت آبادان در هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال، گفت: به بچه‌های تیمم به خاطر نمایشی که داشتند، تبریک می‌گویم. من به عنوان سرمربی وظیفه‌ام است که از حق تیمم دفاع کنم.

داستان گل مشکوک استقلال و کارشناسی خسروی

وی افزود: شاهد اشتباه داوری بودیم، اما من اسمش را اشتباه داوری نمی‌‌گذارم. اسمش را فوتبال ناپاک هم نمی‌گذارم، بلکه شاهد فوتبال کثیف بودیم!

اصغر حاجیلو، سرپرست این تیم هم پس از تساوی بدون گل تیمش در خانه تیم صنعت نفت آبادان گفت: شب قبل از بازی در جلسه‌ای که داشتیم به محمودزاده گفتم درست است که شاید برای صنعت نفت فرقی نداشته باشد، اما برای ما فرق می‌کند، چون باید امروز با سه داوری که شرایط این بازی را داشتند و باتجربه بودند، قضاوت این دیدار انجام می‌شد.

وی افزود: شما مشاهده کردید و همه ایران دیدند که توپ اوت نشده، اما پنج داور چشمان خود را بستند و اوت گرفتند. به سعید فتاحی می‌گویم که هرچه دلش می خواهد، بگوید ولی من چیزی به او نمی‌گویم، چون اجازه تهمت نداریم. ضمناً درست نیست که سر تیم ما را اینگونه ببرند.

داستان گل مشکوک استقلال و کارشناسی خسروی

سرپرست تیم فوتبال استقلال ادامه داد: چندین بار به اعضای تیم گفتیم که مصاحبه تند انجام ندهند تا آشوب نشود و مشکلات گردن ما نیفتد، اما در این بازی باید برنده می‌شدیم. به تیم داوری و به ویژه به سعید فتاحی تبریک می‌گویم. آن گل درست بود و توپ به اوت نرفت. آقای فتاحی! تو خودت می‌دانی و سازمان لیگ و البته قضاوت با مردم.

حاجیلو درباره اخراج فرهاد مجیدی از روی نیکت استقلال گفت: مگر مربیان چقدر می‌توانند تحمل کنند. کسی که حقیقت را می‌گوید، باید اخراج شود و این قانون آقایان است.

وی درباره اتفاقات روی سکوهای ورزشگاه تختی آبادان علیه تیم استقلال عنوان کرد: اگر صنعت نفت می‌خواست نتیجه بگیرد و این بازی برایش مهم بود، آن وقت مردم چه کاری می‌کردند؟ البته عیبی ندارد، آنها فحاشی کردند و هرچه خواستند، از بالا بر سر ما زدند.

سرپرست تیم استقلال تصریح کرد: پس از 48 سال یاد گرفته‌ام که سرم را پایین بیندازم و بروم، اما امروز سر تیم ما را با این داوری بریدند. بهترین موقعیت را داشتیم که به قهرمانی نزدیک شویم، اما امروز اجازه ندادند که به قهرمانی نزدیک شویم و این مسئله دست دپارتمان داوری و یا هرکسی که بوده، در حق ما بی‌انصافی کرده است.

حاجیلو گفت: استقلال همیشه مظلوم بوده، چون هیچ‌وقت حق توهین کردن نداشتیم. آقای فتاحی هیچ‌وقت بابت تیم داوری که شرایطش از شب قبل معلوم بود، شما را نمی‌بخشم. درست است که ما باید از فرصت‌ها استفاده می‌کردیم و گل می‌زدیم، اما شما این فرصت گل سالم را از ما گرفتید.

کارشناسان داوری، از جمله جعفر خوشرو، سعید مظفری زاده و نوید مظفری در مورد این گل اظهارات یکسانی داشتند و بر این باور بودند که توپ اصلا از خط عرضی زمین رد نشده بود که قائدی به آن ضربه زد.

اما امشب در برنامه شب های فوتبالی علی خسروی کارشناس برنامه اظهاراتی را در مورد این صحنه بیان کرد.

خسروی گفت طی تماس با الوندی (کمک داور این بازی)، وی قسم یاد کرده که توپ قبل از اینکه به زمین برسد از خط عبور کرده و به زمین بازی برگشته و طبق اصول نظارت، نظر کمک داور صحیح است و در توجیه این سوال که چرا داور پشت دروازه که در چند قدمی صحنه بود اوت شدن توپ را تشخیص نداد گفت که او از خط فاصله گرفته بود تا کمک داور بتواند صحنه را درست ببیند.

داستان گل مشکوک استقلال و کارشناسی خسروی

در حالی که تصویر بالا و همین طور فیلم دوربین باشگاه استقلال، عکس این موضوع را نشان می دهد!

کارشناسی داوری بازی صنعت نفت - استقلال:


در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

داستان گل مشکوک استقلال و کارشناسی خسروی

بعد از این نوع کارشناسی خسروی، هواداران استقلال سیل فحاشی ها را در فضای مجازی به علی خسروی روانه کردند که باعث ناراحتی شدید وی شد.

ناراحتی شدید خسروی از هواداران استقلال:


در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

داستان گل مشکوک استقلال و کارشناسی خسروی


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار