• کد خبر:۹۶۸۵۹
بعد از گل زیبایی که وارد دروازه پدیده کرد، این فرصت دست داد تا با او صحبت کنیم. مهاجم 28 ساله و سوادکوهی سپاهان که سابق بازی در لیگ اروپا را دارد و پیش از این نیز لباس تیم‌های نفت تهران و استقلال را برتن کرده است

به گزارش «دی اسپورت» و به نقل از فرهیختگان؛ بعد از گل زیبایی که وارد دروازه پدیده کرد، این فرصت دست داد تا با او صحبت کنیم. مهاجم 28 ساله و سوادکوهی سپاهان که سابق بازی در لیگ اروپا را دارد و پیش از این نیز لباس تیم‌های نفت تهران و استقلال را برتن کرده است، هرچند در این گفت‌وگو به قول خودش علاقه‌ای برای کالبدشکافی گذشته و زمان حضورش در استقلال نشان نداد و بیشتر دوست داشت درباره آینده و اتفاقات خوبی که قرار است برایش رقم بخورد، صحبت کند؛ از گذشته‌های نه‌چندان دور تا امروز که با سپاهان شانس کسب دو جام قهرمانی را دارد. با علی قربانی هم‌کلام شدیم که در ادامه می‌خوانید.

از بازی با پدیده شروع کنیم. درحالی بازی مساوی شد که موقعیت‌های خطرناک تیم مشهدی با خوش‌شانسی سپاهان تبدیل به گل نشد تا با یک امتیاز به اصفهان برگردید.

درست است. از نیم‌فصل دوم لیگ برتر و از زمانی که به سپاهان آمدم، هیچ تیمی به اندازه پدیده ما را تحت‌فشار قرار نداده و نتوانسته بود این همه فرصت گلزنی ایجاد کند. خداراشکر توپ‌های حریف گل نشد و درنهایت بازی با تساوی به پایان رسید. آنها در پایان نیمه دوم حداکثر توان خود را گذاشتند اما فرصت‌هایشان تبدیل به گل نشد.

درباره گل خودت هم صحبت کن که به زیبایی به ثمر رسید.

مگر می‌توان سانترهای خوب محمد کریمی را گل نکرد؟ توپ به‌گونه‌ای روی سرت فرود می‌آید که فقط باید آن را به گل تبدیل کنی.

از نیم‌فصل به سپاهان اضافه شدی و درحالی آمدی که دو مهاجم شبیه خودت یعنی کی‌روش و شهباززاده در تیم اصفهانی حضور داشتند. به خاطر این مورد از انتخاب سپاهان پشیمان نیستی؟

وقتی در تیم خوب سپاهان با مربیگری قلعه‌نویی هستم چرا باید پشیمان شوم؟ من دوست داشتم با این مربی کار کنم، هرچند بیشتر مواقع در پست وینگر برای سپاهان بازی کردم. هر جا امیرخان بگوید بازی می‌کنم و برایم فرقی ندارد. مهم موفقیت سپاهان است و سایر مسائل اهمیتی ندارد.

چه شد از لیگ اسلواکی جدا شدی، درحالی که عملکرد خوبی را در اسپارتاک ترناوا به ثبت رسانده بودی. خودت از این تیم جدا شدی یا آنها تو را نخواستند؟

این‌طور نیست که من را نخواهند چون بهترین مهاجم تیمم بودم. یک مقدار شرایط خانوادگی و مشکلاتی که پیش آمد باعث این اتفاق شد. دو سه بار برای ویزای همسرم اقدام کردیم که این امر محقق نشد و از آنجا که زندگی به تنهایی برایم سخت بود، مجبور به بازگشت شدم.

به فکر بازگشت دوباره به اروپا هستی؟

صددرصد. تمام تلاشم را می‌کنم که بهترین عملکرد را داشته باشم تا در آینده اتفاقات بزرگی برایم رقم بخورد.

یک تیم و کشور بهتر یا در همان سطح؟

باید منتظر آینده ماند، تا چه پیش بیاید.

به استقلال برسیم. دلت برای این تیم تنگ نشده است؟

دوست ندارم در این خصوص صحبت کنم. من قبل از اینکه به استقلال بیایم، نه به استقلال فکر می‌کردم و نه به پرسپولیس! در هر تیمی هستم تمام هدف و‌ انگیزه‌ام برای موفقیت آن تیم است و روی پیراهن آن تیم تعصب دارم.

قبول داری منصوریان بیشتر از شفر به تو اعتقاد داشت؟

دوست ندارم گذشته را کالبدشکافی کنم چون هر چه بود تمام شد و دوست دارم به آینده نگاه کنم.

گویا کار ویلموتس با تیم ملی ایران تمام شده. در این خصوص چه صحبتی داری؟

امیدوارم هر کسی که انتخاب شده، بتواند به تیم ملی کشورمان کمک کند.

صحبت از انتخاب یک مربی بزرگ‌تر از کی‌روش برای تیم ملی بود اما گزینه جدید این‌طور نشان نمی‌دهد.

باید به وی فرصت داد. هنوز هیچ چیزی نشده، نمی‌توان پیش‌بینی یا قضاوت کرد. مربیان بزرگ هم هزینه‌های زیادی دارند و خیلی سخت به کشورمان می‌آیند. به همین دلیل اگر به ویلموتس فرصت بدهند و امکانات لازم را در اختیارش بگذارند، می‌تواند به تیم ملی و فوتبال ایران کمک کند.

دوباره به سپاهان برگردیم؛ چقدر شانس قهرمانی برای لیگ قائل هستید، کارتان سخت نیست؟

برای قهرمانی شانس داریم و تا لحظه آخر تلاش‌مان را می‌کنیم و می‌جنگیم و بعدش دیگر دست خداست.

فکر می‌کنی پارس جنوبی بتواند در خانه یقه پرسپولیس را بگیرد؟

اگر تمام تلاشش را بکند، می‌تواند پرسپولیس را شکست دهد، اما مهم این است که ما فقط به بازی خودمان فکر کنیم، آن‌طرف دیگر دست ما نیست که چه تیمی ببرد.

کمک می‌کنید کی‌روش استنلی آقای گل شود؟

بله، صددرصد!

یک بازی احتمالا جنجالی هم در جام‌حذفی بین پرسپولیس و سپاهان در پیش است.

فکر نمی‌کنم شرایط آنقدرها هم بد نباشد که اتفاقی بیفتد. شاید هواداران سپاهان به خاطر اتفاقات تهران عصبی باشند اما نباید شرایط جوری رقم بخورد که به ضرر تیم محبوب‌شان باشد یا تشنجی در ورزشگاه ایجاد شود. باید تمرکزمان را روی این بازی گذاشته تا حریف را شکست داده و راهی فینال شویم.

فکر می‌کنی اتفاقات تلخ بازی در تهران، در اصفهان رخ بدهد؟

باید تدابیری اندیشیده شود تا آن حوادث تکرار نشود چون تکرار آن تمرکز ما را خراب می‌کند و درنهایت به ضرر سپاهان می‌شود.

آخرین هدفت در فوتبال چیست؟

فعلا به قهرمانی سپاهان فکر می‌کنم و بعد از آن به حضور در تیم ملی و لیگ‌های مطرح اروپا.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار