• کد خبر:۹۶۹۴۳
در سال 2000 فقط 4 خانواده اسم فرزندشان را لئو گذاشتند. در سال 2017 این آمار به 443 نفر رسید!
به گزارش «دی اسپورت»؛ لیونل مسی، فوق ستاره بارسلونا حتی روی نامگذاری‌های خانواده‌های کاتالونیایی هم اثر گذاشته است.

به گزارش موندو دپورتیوو، داستان از این قرار است که خبرنگاری به نام جوردی مارتی، در اقدامی جالب به دنبال تاثیر درخشش‌های مسی و محبوبیتش در کاتالونیا روی نامگذاری خانواده‌ها روی فرزندانشان رفته است. آمار سازمان ثبت احوال کاتالونیا می‌گوید در سال 2000 که مسی وارد بارسلونا شد، فقط 4 پسر با نام لئو شناسنامه گرفتند. لئو در آن زمان نامی نادر بود و علاقه مندان بسیار کمی هم در میان خانواده‌ها داشت. حتی در سال 2001 هیچ پسری با نام لئو شناسنامه نگرفت!

تاثیر جالب لیونل مسی بر خانواده‌های کاتالونیایی

در سال 2004 یعنی همان سالی که مسی اولین بازی‌اش را برای بارسا انجام داد، 11 پسر با نام لئو شناسنامه گرفتند. همراه با شروع درخشش‌های بی پایان مسی در پیراهن بارسلونا و طبعا اوج گرفتن شهرت و محبوبیت او در دنیا و به خصوص در کاتالونیا، هر بار خانواده‌های بیشتری نام پسر تازه متولد شده‌شان را لئو گذاشتند. این روند ادامه پیدا کرد تا جایی که اکنون لئو، نامی معروف‌تر از جوردی در کاتالونیا به شمار می‌رود! جوردی از قدیم الایام همواره یکی از مشهورترین اسامی بوده که کاتالان‌ها روی پسرها می‌گذاشتند اما نام لئو حالا آن را پشت سر گذاشته است.

حالا لئو دوازدهمین نام معروف پسرهای کاتالونیایی تازه به دنیا آمده محسوب می‌شود. در سال 2017، 443 پسر با نام لئو شناسنامه گرفتند. مقایسه این رقم با سالی که مسی کارش را در بارسلونا شروع کرد، به خوبی از تاثیر این اعجوبه در میان خانواده‌های کاتالانی حرف می‌زند. با ادامه این روند بعید نیست نام لئو دیگر اسامی معروف کاتالانی را هم جای بگذارد و به نزدیکی مارک، که مشهورترین نام کاتالان‌ها است، برسد.

تاثیر جالب لیونل مسی بر خانواده‌های کاتالونیایی


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار