• کد خبر:۹۶۹۸۲
پس از دو سال اقتدار بی رقیب، پرسپولیس برانکو این فصل، اقتصادی‌تر از همیشه قهرمان لیگ برتر شد.
به گزارش «دی اسپورت»؛ پس از نود دقیقه نفسگیر در جم، پرسپولیس سرانجام توانست جام قهرمانی لیگ برتر را برای سومین سال پیاپی بدست آورد. آن هم بدون اینکه صاحب بهترین خط حمله، یا بهترین خط دفاع لیگ برتر باشد. این، اولین باری است که آن‌ها با برانکو حتی یکی از این عناوین را به تیم دیگری واگذار می‌کنند.

پرسپولیس، تنها تیم تاریخ لیگ برتر است که دو فصل، توانسته همزمان بهترین خط حمله و بهترین خط دفاع لیگ را در اختیار داشته باشد. کاری که لیگ شانزدهم و هفدهم با برانکو ایوانکوویچ انجام داد. بجز آن‌ها، فقط استقلال در لیگ هشتم موفق شده بود همزمان با داشتن بهترین خط حمله و بهترین دفاع، قهرمان لیگ برتر شود. این فصل اما اوضاع متفاوت جلو رفت. پرسپولیس که مشکلات و فراز و نشیب‌های زیادی بخاطر محرومیت نیم فصل اول از نقل و انتقالات داشت، به اقتصادی‌ترین شکل ممکن به قهرمانی رسید.

سپاهان قلعه‌نویی، با 46 گل زده بهترین خط حمله لیگ هجدهم بود و استقلال، عنوان بهترین خط دفاع را بدست آورد. پرسپولیس در دفاع، دومین تیم برتر لیگ بود اما در حمله علاوه بر سپاهان دو تیم دیگر هم بیشتر از آن‌ها گل زدند. قهرمانی بدون داشتن بهترین خط حمله یا دفاع، اتفاق تازه‌ای در لیگ برتر نیست و خود پرسپولیسی‌ها دوره اول لیگ برتر، به همین شکل قهرمان شدند.

فولاد لیگ چهارم و سیزدهم، سایپای لیگ ششم و سپاهان لیگ چهاردهم هم شرایط مشابهی داشتند. تیم‌هایی که با محدودیت‌ها و مشکلات زیاد، باز هم جام قهرمانی را بالای سر بردند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار