• کد خبر:۹۶۹۹۴
محمدرضا مهاجری، سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز مدعی است بستر فوتبال جوانمردانه در کشورمان مهیا نیست.
به گزارش"دی اسپورت"، محمدرضا مهاجری پس از شکست 2 بر یک شاگردانش مقابل تیم فوتبال پدیده شهر خودرو اظهار داشت: جا دارد به خاطر یک فصل تلاش به بچه‌های خودم و تماشاگران ماشین‌سازی خسته‌نباشید بگویم. شاید می‌بایست بهتر از اینها می‌بودیم، اما نشد. می‌توانم بگویم هیچ کم‌کاری از طرف بچه‌های ما نبود و تمام تلاش‌شان کردند. یکسری از عوامل باعث شد که نتیجه لازم را کسب نکنیم. سعی می‌کنم واقع بین باشم، اما چرا یک بار اشتباه داوری به نفع ما رقم نمی‌خورد؟! تیم مقابل ما هم سه سال در آن مربیگری کردم، مقابل ما جانانه بازی کرد.

وی ادامه داد: ما با تمام وجود‌مان بازی کردیم تا حق به حق‌دار برسد. وقتی می‌گویند فوتبال جوانمردانه بازی کنید، بستر فوتبال جوانمردانه در کشور ما مهیا نیست. چگونه می‌شود در بازی ما مقابل استقلال داوری اشتباه می‌کند، در بازی ما با پرسپولیس و پدیده هم داور به ضرر ما اشتباه می‌کند! تیم ما که تیم متوسطی است، چقدر پتانسیل دارد؟ در دقیقه 15 نتیجه مساوی بدون گل بود و روی محسن یوسفی خطا شد که داور اعلام نکرد. بعد از آن هم گل خوردیم و بعد به بازی برگشتیم. آنها بعد از گل دوم‌شان به نوعی بازی را مدیریت کردند و تمام شد.

مهاجری افزود: می‌توانم بگویم که بازیکنانم تمام توان‌شان را گذاشتند و بضاعت‌شان همین بود. از کسانی که دوست داشتند شرایط تیم بهتر شود، عذرخواهی می‌کنم. خیلی سخت است در تیمی که هفت هشت روز قبل از مسابقات ماندنش مسجل شده است، کار کردن، اما با این حال در مسابقات با تمام وجود بازی کردیم. پدیده تیم خوبی است و شکی در این مورد نیست. دروازه ‌بان آنها سه چهار سیو فوق‌العاده داشت، اما ما گل بدی خوردیم. متأسفانه در چهار بازی گذشته‌مان سه گل بد خوردیم. با توجه به تجربه دخسوس از دریافت این گل تعجب می‌کنم و این اشتباه باعث شد زحمت تیم به هدر برود. امروز پدیده با حداقل موقعیت توانست ما را شکست دهد و ما موقعیت‌های خوبی داشتیم. ما خوب بازی کردیم، اما نتوانستیم به پیروزی برسیم. خستگی فصل با این شرایط در تن ما می‌ماند. در رختکن بازیکنان ما نای حرف زدن هم نداشتند، چون با تمام وجودشان برای تیم شهرشان مردانه جنگیدند، اما این مردانه جنگیدن نیاز به حمایت دارد.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی یادآور شد: شما ببیند در مشهد زمانی که پدیده شانس سهمیه پیدا کرد چه اتفاقی افتاد. شهرداری مشهد و استانداری خراسان دست به دست هم دادند و از این تیم حمایت کردند. یک دست صدا ندارد و همه باید دور هم جمع شوند که این اتفاق در مشهد افتاد و در تبریز هم باید همین‌طور باشد. من نمی‌توانم از برخی چیزها بگذرم که خستگی را در ساق پای بازیکنان ما نگه داشت. علی‌رغم احترامی که برای داوران دارم، اما یکسری بودند که با توجه به بازی‌های سختی که ما داشتیم می‌خواستند انگیزه بازیکنان ما را کم کنند. یک طوری هم موفق شدند، اما خللی در وجود بازیکنان ما ایجاد نشد.

«اشتباهات داوری در نتیجه ما تأثیر‌گذار بود.»، وی با طرح این مدعا خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم فدراسیون باید طرح جدیدی داشته باشد. با این شرایط ادامه کار سخت است. مردم تبریز که امروز در ورزشگاه بودند خویشتندار بودند. مشابه این اتفاقات را در سال 85 با استقلال اهواز مقابل مس کرمان تجربه کردم. بازی که ما باید قهرمان می‌شدیم و در دقیقه 84 گل زدیم و در دقیقه 90 توپ به تیر دروازه خورد، جایی که توپ 30 سانت بیرون از خط بود، اما داور گل اعلام کرد و نتیجه بازی تغییر کرد. بعد از آن مردم با داور و ناظر و هر کس که نزدیک‌شان بود برخورد کردند، اما امروز این اتفاق نیفتاد. به همین دلیل فکر می‌کنم این متانت تماشاگران جای تشکر دارد. اینجاست که آدم فکر می‌کند قدری قوی‌تر باید کار کند تا حقی از کسی ضایع نشود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار