• کد خبر:۹۷۱۷۵
تیم فوتبال استقلال خوزستان برای حضور در فصل آینده لیگ دسته اول باید وضعیت بدهی‌های معوقه‌اش را مشخص کند.
بدهی بیست میلیاردی کابوس آبی خوزستان

به گزارش «دی اسپورت» و به نقل از خوزستان اسپورت، سقوط به لیگ دسته اول فوتبال ایران پایان تلخی بر حضور شش ساله تیم استقلال خوزستان در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی کشور بود؛ سقوطی که ارزش سهام یک باشگاه را به شدت کاهش می‌دهد، خصوصاً باشگاهی که مبلغ بدهی‌هایش بیشتر از ارزش سهام فعلی آن باشد.

استقلال خوزستان که در سال 94 هنگام جدایی فاضل بختیاری از سمت مدیریت این باشگاه تراز مالی مثبتی داشت، طی چهار سال اخیر با حضور مدیران متعدد بومی و غیربومی، رفته رفته تبدیل به یکی از بدهکارترین باشگاه‌های فوتبال ایران شد.

در همین راستا، شکایات متعدد بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی که پرونده‌های شکایات آنان در فدراسیون فوتبال ایران و فیفا مفتوح است، در کنار بدهی‌های جانبی باشگاه استقلال خوزستان، تبدیل به مانع بزرگی برای ادامه فعالیت این باشگاه شده است.

فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ گرچه با تیم‌های لیگ برتری در خصوص پرداخت پول طلبکارانشان کمتر سخت‌گیری می‌کند تا لیگ برتر دچار نقص نشود، اما در لیگ دسته اول ایران شرایط اینگونه نیست و کنار گذاشتن تیم‌های دسته اولی از جدول مسابقات به ساده‌گی انجام می‌شود، همانطور که فصل گذشته دوتیم سابقاً لیگ برتری سیاه جامگان و نفت تهران از جدول کنار گذاشته شدند.

به نقل از  خوزستان اسپورت، طی روزهای گذشته چندین رأی از سوی کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال علیه باشگاه استقلال خوزستان صادر شده و این باشگاه را محکوم به پرداخت مطالبات شاکیان کرده است.

در رابطه با مجموع بدهی‌های استقلال خوزستان، برخی رسانه‌ها خبر از مبلغی حدود بیست میلیارد تومان داده‌اند، مبلغی که بیشتر از ارزش پروانه یک تیم دسته اولی است و در صورتی که طلبکاران پرتعداد استقلال خوزستان نخواهند از مطالبات خود چشم‌پوشی کنند، ادامه فعالیت این باشگاه و صدور مجوز حضورش در لیگ دسته اول کار چندان ساده‌ای نخواهد بود.

استقلال خوزستان سه سال پیش در چنین روزهایی جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر برده و در آسمان‌ فوتبال ایران می‌درخشید، اما حالا برای کسب مجوز بازی در لیگ دسته اول، نیازمند عبور از دیوار بلند طلبکاران پرتعداد است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار