• کد خبر:۹۷۲۱۶
دبیر کمیته آموزش فدراسیون فوتبال گفت: فرهاد مجیدی باید در دوره کلاس‌های پرفشنال یا همان حرفه‌ای که AFC درباره اش تأکید دارد، شرکت کند.


به گزارش «دی اسپورت»؛ غلامرضا جباری دبیر کمیته آموزش فدراسیون فوتبال روز گذشته در گفت‌وگویی که با روزنامه خبرورزشی داشت درباره مدرک مربیگری سرمربی تیم استقلال گفت: «فرهاد مجیدی مدرک A آسیا را گرفته و از این نظر مشکلی برای هدایت استقلال و نشستن روی نیمکت این تیم در دیدار‌های لیگ نداشت. اگر هم بخواهد در لیگ فصل بعد به این عنوان در جایگاه سرمربیگری تیم استقلال کار کند، باز هم مشکلی ندارد ولی باید در دوره کلاس‌های پرفشنال یا همان حرفه‌ای که AFC درباره اش تأکید دارد، شرکت کند».

این مقام مسئول در این باره که چه زمانی برای حرفه‌ای شدن مربیان ایرانی تعیین شده است، گفت: «قرار است از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی این قانون در همه کشور‌های عضو AFC اجرایی شود ولی در حال رایزنی با کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم تا این موعد را برای لیگ برترمان به تأخیر بیندازیم».

ظاهراً ایران و دیگر کشور‌های منطقه خاورمیانه که لیگ آن‌ها در دو سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ برگزار می‌شود درصدد هستند اجرایی شدن این قانون را ابتدای فصل بعد تعیین کنند و در این باره نامه‌نگاری‌هایی نیز با کمیته آموزش AFC انجام داده‌اند.

جباری درباره مجیدی و اینکه چه مدت لازم است تا بتواند مدرک پرفشنال خود را اخذ کند، گفت: «احتمالاً دوره بعدی این کلاس‌ها از دی‌ماه سال جاری استارت می‌خورد و تا ابتدای فصل بعد در تابستان سال ۱۳۹۹ ادامه پیدا می‌کند. فرهاد مجیدی اگر بخواهد در ایران کار کند باید این مدرک را بگیرد. همین الان هم بیش از ۳۰ مربی در کشور این مدرک را گرفته‌اند و تعدادی هم در حال سپری کردن دوره حرفه‌ای مربیگری هستند».

فرهاد مجیدی از هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر و دیدار با استقلال خوزستان جانشین وینفرد شفر شد و در سه مسابقه روی نیمکت استقلال نشست. او در پایان آخرین مسابقه استقلال در مصاحبه با رسانه‌ها چند بار تأکید کرد دوست دارد سرمربی استقلال بماند و وعده داد اگر بماند این تیم را می‌سازد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار