• کد خبر:۹۷۳۵۴
استقلالی‌ها در فصل اینده فقط روی حفظ آیاندا پاتوسی برنامه دارند.

به گزارش «دی اسپورت»؛ باشگاه استقلال با توجه به مشکلات مالی و بدهی ارزی قابل توجهی که به وینفرد شفر و دستیارانش دارد و همچنین محکوم شدن در پرونده پروپیچ مجبور است تا برای فصل آینده با حساب و کتاب دلار خرج کند. همان طور که مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال گفت در تصمیمی که با وزارت ورزش گرفته‌اند، باشگاه‌های لیگ برتری باید تعداد مربیان و بازیکنان خارجی‌شان را کاهش دهند و فقط نفراتی حفظ شوند که کارایی و توانایی‌شان بیشتراز ایرانی‌ها باشد.

استقلالی‌ها بر اساس همین سیاست بعد از طارق همام با گادوین منشا و ایسما گونکالوس هم قطع همکاری کردند. در سفر مدیر عامل و معاون او به‌امارات، با مدیر برنامه‌های ایسما توافق شد تا با وجود این‌که یک فصل دیگر از قرارداد این بازیکن باقی مانده بدون پرداخت غرامت قراردادش فسخ شود.

به این ترتیب از جمع 5 خارجی که روی نیمکت استقلال می‌نشستند و 4 بازیکنی که برای این تیم به میدان می‌رفتند شاید فقط یک نفر در فصل آینده باقی بماند. استقلالی‌ها فقط روی حفظ آیاندا پاتوسی برنامه دارند.

این بازیکن درباره فصل آینده و ماندن یا جدا شدن اش از استقلال تصمیمی نگرفته و گفته بعد از چند روز استراحت به این موضوع فکر خواهد کرد. دعوت نشدن به تیم آفریقای جنوبی که یکی از اهداف او برای حضور در ایران بود می‌تواند روی تصمیم او برای ماندن تاثیر منفی بگذارد. از طرف دیگر تحریم و مشکلات مربوط به جابجایی پول باعث شده تا اغلب خارجی‌ها و آن‌هایی که دستمزد دلاری می‌گیرند از فسخ قرارداد استقبال کنند که افشین قطبی سرمربی فولاد و بشار رسن بازیکن عراقی پرسپولیس از جمله آن‌ها است.

منشا و ایسما هم که برای جدایی توافق کرده‌اند قصد دارند تا در خارج ازایران به فوتبال‌شان ادامه دهند. برنامه استقلالی‌ها برای فصل آینده جذب مربی خارجی و حفظ پاتوسی است. مذاکراتی هم با مامه بابا باباتیام انجام شده است که برخلاف این بازیکن،مدیران باشگاه آن را تایید یا تکذیب نمی‌کنند و توضیحی برایش ندارند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار