• کد خبر:۹۷۴۲۰
مهدی تاج و مارک ویلموتس روز چهارشنبه در سفارت ایران در بلژیک به توافق نهایی دست یافتند تا این سرمربی بلژیکی با اعلام توئیتر رسمی سفارت ایران در بروکسل به مدت سه‌سال هدایت ایران را برعهده گیرد.

به گزارش «دی اسپورت»؛ مهدی تاج و مارک ویلموتس روز چهارشنبه در سفارت ایران در بلژیک به توافق نهایی دست یافتند تا این سرمربی بلژیکی با اعلام توئیتر رسمی سفارت ایران در بروکسل به مدت سه‌سال هدایت ایران را برعهده گیرد. (هرچند تا روز گذشته هم خبر رسمی در سایت فدراسیون فوتبال منتشر نشد!)

نخستین ماموریت ویلموتس در ایران، آماده‌کردن تیم‌ملی برای دیدار با تیم‌های سوریه و کره‌جنوبی است. قرار است او اواسط هفته وارد تهران ‌شود و این یعنی اینکه کمتر از 10 روز برای اعلام فهرست بازیکنان، تشکیل اردو و بازی دوستانه با سوریه فرصت دارد.

به گفته‌ منابع بلژیکی، او سه دستیار غیرایرانی خواهد داشت. ویلموتس سه‌شنبه، هفتم خرداد ۱۳۹۸ وارد تهران می‌شود تا در فاصله ۹ روز تا بازی ایران و سوریه در ورزشگاه آزادی، تیم‌ملی را مهیای این دیدار دوستانه کند. دوشنبه، 13 خردادماه تا سه‌شنبه، 21 خردادماه 1398 فیفادی بعدی خواهد بود و مربی بلژیکی تقریبا یک‌هفته قبل از این رویداد برای اعلام لیست و برگزاری اردوهای تیم‌ملی به‌همراه دستیارانش به تهران سفر می‌کند. البته پس از امضای قرارداد سرمربی بلژیکی با فدراسیون فوتبال ایران، یک رسانه بلژیکی از مانو فررا و تیری وریانس به‌عنوان دستیار و هرمان‌ده لانتشیر به‌عنوان آنالیزور ویلموتس در تیم‌ملی ایران نام برد.

از سوی دیگر تاج مطابق قرارداد مبنی‌بر حضور دستیارهای ایرانی روی نیمکت تیم‌ملی، چندین گزینه مختلف را هم به ویلموتس معرفی کرده تا او با بررسی رزومه آنها، دستیارهایش را انتخاب کند؛ گزینه‌هایی که ظاهرا مارکار آقاجانیان و آندرانیک تیموریان نیز جزء آنها هستند.

نخستین بازی تیم‌ملی پنجشنبه، ۱۶ خرداد همزمان با عید سعید فطر در تهران با تیم‌ملی سوریه برگزار می‌شود و سپس تیم‌ملی باید به کره‌جنوبی برود و با تیم‌ملی این کشور دیدار کند. از طرفی نخستین بازی رسمی یوزها (لقب تیم‌ملی فوتبال ایران) در سال جدید ۱۴ شهریور برگزار می‌شود و این تیم نخستین بازی‌اش در مقدماتی جام‌جهانی را در این تاریخ برگزار می‌کند. ملی‌پوشان فوتبال کشورمان سه‌شنبه، ۱۹ شهریور هم باید دومین بازی خود در این مرحله را انجام دهند.

پیش از این در «فرهیختگان» نوشتیم که سرمربی سابق تیم‌ملی فوتبال بلژیک که از او به‌عنوان یکی از بهترین هافبک‌های تاریخ فوتبال این کشور نام برده می‌شود، در جلسه‌ای فنی که در مرکز تیم‌های ملی برگزار شد، سعی کرد آمار و اطلاعات بازیکنانی را به دست بیاورد که برای تیم‌ملی فوتبال ایران در جام‌جهانی روسیه به میدان رفته‌اند و از سوی دیگر سایر بازیکنان دعوت‌شده به اردوهای یک‌سال اخیر تیم‌ملی و به‌خصوص حاضران در جام ملت‌های آسیا 2019 امارات مورد توجه وی قرار گرفت.

در این جلسه مباحثی مطرح شد که برایش خیلی جالب بود و سعی کرد با دقت زیادی نسبت به اطلاعات ارائه‌شده ملی‌پوشان ازجمله تیم‌های فعلی باشگاهی آنها و سایر مسائل مرتبط گوش فرا داده و حتی نسبت به برخی از این آمار و ارقام نیز برای آنالیزهای بعدی، نت‌هایی را بردارد.

طبق اطلاعات رسیده قرار است 11 یا 12 خرداد اولین لیست تیم‌ملی فوتبال ایران توسط سرمربی بلژیکی اعلام شود تا ملی‌پوشان با حضور در مرکز ملی فوتبال ایران کار خود را آغاز کنند.

بر همین اساس حتی شنیده می‌شود با توجه به اینکه ویلموتس قرار است به‌تازگی کار خود را آغاز کند و از آنجایی که وی آخرین دوره لیگ برتر را کمتر مورد بررسی و نظارت قرار داده است، بیشتر نفرات دعوت‌شده به اولین اردو را نفراتی تشکیل می‌دهند که در یک‌سال گذشته به اردوها دعوت شده‌اند و چه‌بسا شاکله اصلی تیم بعدی را بتوان بازیکنانی دانست که تیم کشورمان را در جام ملت‌های آسیا 2019 امارات همراهی کردند. این یعنی با وجود درخشش ستاره‌های جوان در لیگ برتری که سپری شد، کمتر می‌توان در انتظار حضور آنها حداقل در اولین لیست ویلموتس باشیم.

پرسپولیس- سپاهان زیرنظر سرمربی جدید؟

ویلموتس سه‌شنبه به تهران می‌آید و فردای آن روز حساس‌ترین بازی فصل فوتبال ایران بین سپاهان و پرسپولیس در مرحله نیمه‌نهایی جام‌حذفی در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار می‌شود. احتمال دارد مقدمات حضور سرمربی جدید در اصفهان فراهم شده باشد و این دیدار در حضور احتمالی ویلموتس برگزار شود.

با این حال اگر هم سرمربی جدید تیم‌ملی فوتبال ایران به هر دلیلی راهی اصفهان نشود، وی این دیدار را به‌صورت جدی زیرنظر خواهد گرفت و چه‌بسا در کنار ملی‌پوشانی که حضورشان از حالا در اولین لیست ویلموتس قطعی است، ستاره‌ها و بازیکنان تاثیرگذار این دیدار نیز بتوانند به‌عنوان تازه‌کارهای تیم‌ملی، در اولین لیست اعلامی توسط سرمربی بلژیکی حضور داشته باشند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار