• کد خبر:۹۸۱۵۶
سرمربی تیم فوتبال الاهلی عربستان با بیان اینکه چند ماه پیش تصمیم به جدایی از پرسپولیس گرفته بود، گفت: مطمئنم در الاهلی به چیزی که می‌خواهیم دست پیدا می‌کنیم.
به گزارش «دی اسپورت»؛ برانکو ایوانکوویچ بعد از جدایی از پرسپولیس راهی تیم الاهلی عربستان شد و رسانه‌های این کشور طی یک هفته گذشته مطالب بسیار زیادی را از این مربی منتشر کرده اند.

برانکو در تازه‌ترین گفتگوی خود با یکی از رسانه‌های عربستان، درباره نحوه توافقش با الاهلی و تجربه کار در کشورهای آسیایی صحبت‌هایی را انجام داده است.

* در ابتدا به شما بابت حضور در الاهلی تبریک می گویم. مذاکرات شما چه زمانی شروع شد و چطور پیش رفت؟

- چند ماه پیش و بعد از آنکه تصمیم گرفتم از پرسپولیس جدا شوم، تماس هایم با مسئولان تیم الاهلی آغاز شد. مذاکرات خیلی ساده و با سرعت پیش رفت تا به توافق نهایی رسیدیم. به اینکه سرمربی الاهلی هستم افتخار می کنم. تاریخ بزرگی در دوران مربیگری ام خواهد بود و امیدوارم که با حضور تماشاگران الاهلی نتایج خوبی بگیرم.

* پیام شما به هواداران الاهلی چیست؟

-از حضور در الاهلی خوشحالم. تماشاگران مهمترین چیز در فوتبال هستند. کاری که ما انجام می دهیم برای تماشاگران است. امیدوارم عملکرد تیم باعث رضایت تماشاگران شود. مطمئنم به چیزی که تماشاگران می خواهند می رسیم. در هر مسابقه برای پیروزی می جنگیم.

برانکو: از چند ماه پیش تصمیم به جدایی داشتم

* آیا با باشگاه در ارتباط با جذب بازیکنان خارجی صحبت کرده اید؟

- با باشگاه درباره بازیکنان خارجی صحبت داشته ام. روزانه با آقای احمد الصائغ رئیس باشگاه در ارتباط هستم تا بهترین راهکار را برای تیم داشته باشیم. این کار ساده ای نیست. توقعات از از تیم بالا است و لازم است که بازیکنان بسیار خوبی برای کمک به تیم جذب کنیم.

* از تجربه شخصی خود در جام جهانی ۱۹۹۸ و کسب عنوان سوم این جام با تیم کرواسی بگویید.

- به کاری که در کرواسی کردم به شدت افتخار می کنم. در آن مدت نتایج خوبی گرفتیم. در مسابقات یورو ۱۹۹۶ انگلیس حضور داشتیم. در جام جهانی ۱۹۹۸ هم شرکت کردیم و به عنوان سوم رسیدیم. کار کردن با بازیکنانی مثل شوکر، بیلیچ و … فوق العاده بود و به آن زمان افتخار می کنم.

* شما تجربه کار در امارات و عربستان را دارید. تفاوت فوتبال این دو کشور در چیست؟

- بله؛ در هر دو کشور کار کرده ام. در هر دو کشور بازیکنان خارجی ممتازی حضور دارند که به بازیکنان داخلی کمک می کنند تا بهتر شوند. تفاوت این است که بازیکنان عربستان اشتیاق بیشتری دارند و تلاش بیشتری می کنند.

* تجربه کاری زوران مامیچ و بیلیچ دو مربی کروات در الهلال و الاتحاد را چطور می بینید؟

- بیلیچ الان سرمربی باشگاه وست برومویچ است. زوران هم مربی خوبی است ولی این برای اولین بار بود که آنها در چنین شرایطی مربیگری می کردند و نتوانستند خودشان را با سرعت با این وضعیت تطبیق بدهند.

* به نظر شما بهترین بازیکنان داخلی و خارجی که با آنها کار کرده اید چه کسانی هستند؟

- نمی خواهم اسم بازیکن خاصی را بیاورم و این موضوع را محدود کنم. می دانم که عربستان و امارات بازیکنان خوبی دارند. به عنوان مثال اسماعیل مطر (بازیکن امارات) توانایی بسیار خوبی داشت که از آن متعجب بودم ولی او با مصدومیت مواجه می شد. همچنین جیان، دجانینی و دیاز. الاهلی بازیکنان بسیار خوب داخلی و خارجی دارد.

* چرا بازیکنان کشورهای حاشیه خلیج فارس در اروپا بازی نمی کنند؟

- بعضی از بازیکنان عربستان تلاش کردند به اروپا بروند ولی این کار ساده ای نیست چون فقط تعداد محدودی از بازیکنان خارجی می توانند در اروپا بازی کنند؛ فقط سه بازیکن. این سهمیه برای بازیکنان برزیلی و آرژانتینی رزرو می شود. این مسئله فقط مختص بازیکنان عربستانی نیست و شامل بازیکنان خاورمیانه می شود.

* قبل از بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال گذشته از نظر روحی و روانی با بشار رسن (در پرسپولیس) چطور کار کردید؛ بخصوص بعد از آنکه این بازیکن مادرش را از دست داد؟

- بشار رسن یکی از بهترین بازیکنان جوانی است که توانایی ذهنی زیادی دارد. متاسفانه او مادرش را از دست داد که اصلاً ساده نبود. او برای باشگاه پرسپولیس و هم تیمی هایش کارهای زیادی انجام داد. چیزی که می توانم بگویم تبریک به بشار رسن است به خاطر تلاشش در پرسپولیس.

* بهترین بازیکن در غرب آسیا و کشورهای عربی کیست؟ آیا امیدوارید او را در تیمتان داشته باشید؟

- نمی خواهم در این ارتباط صحبت کنم. عربستان بازیکنان داخلی بسیار خوبی دارد؛ همینطور بازیکنان خارجی که می توانند به باشگاه در آسیا و لیگ عربستان کمک کنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار