• کد خبر:۹۸۲۳۶
تیم ملی والیبال ایران در دیدار مقابل فرانسه در آخرین بازی هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال متحمل شکست شد.
به گزارش"دی اسپورت"، تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود از هفته چهارم رقابت های لیگ ملت های 2019 از ساعت 18:30 در سالن حسین رضازاده اردبیل به مصاف فرانسه رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 18، 26 بر 24 و 25 بر 21 به سود فرانسه خاتمه پیدا کرد.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، علی اصغر مجرد، محمدجواد معنوی نژاد، فرهاد قائمی، پوریا یلی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

* ست نخست؛ 25 بر 18 به سود فرانسه

تیم ملی فرانسه که در مسابقه روز گذشته به بازیکنان اصلی خود استراحت داده بود امروز از حضور آنها استفاده کرد. در امتیاز 8 بر 6 به سود فرانسه تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. سرویس های خوب بازیکنان فرانسه کار را برای ایران سخت کرد تا در نتیجه 14 بر 9 به سود فرانسه ایگور کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد. اختلاف 6 امتیازی و نتیجه 16 بر 10 به سود فرانسه تیم ها را روانه وقت استراحت فنی دوم کرد. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 18 به سود فرانسه خاتمه پیدا کرد.

*ست دوم؛ 26 بر 24 به سود فرانسه

ترکیب تیم ایران برای ست دوم تغییری نکرد. بازیکنان ایران در زدن سرویس چندان خوب عمل نکردند و در مقابل فرانسوی های عملکرد خوبی در زدن سرویس داشتند. تیم ایران بالاخره در امتیاز 9 بازی را به تساوی کشید، اما در امتیاز 16 بر 14 به سود فرانسه تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. برتری فرانسوی ها ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 19 بر 16 به سود آنها ایگور کولاکوویچ یک بار دیگر درخواست وقت استراحت فنی کرد و شاگردانش را فراخواند. این ست جذاب و پرفراز و نشیب در نهایت با نتیجه 26 بر 24 به سود فرانسه خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ 25 بر 21 به سود فرانسه

برای شروع ست سوم جواد کریمی جایگزین سعید معروف و علی شفیعی جایگزین سید محمد موسوی شد. در امتیاز 8 بر 6 به سود فرانسه تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. ترکیب جوان شده ایران در این ست عملکرد خوبی داشت و بازی در امتیاز 10 به تساوی کشیده شد. تجربه فرانسوی ها موجب شد تا در نتیجه 16 بر 14 به سود آنها تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. فرانسوی ها بازیکنان اصلی خود را در زمین نگه داشتند. در این ست تعداد اشتباهات سرویس در هر دو تیم بالا بود. ست سوم در نهایت با نتیجه 25 بر 21 به سود فرانسه خاتمه پیدا کرد.

صعود تیم ملی والیبال ایران با کسب 10 پیروزی و 30 امتیاز به مرحله فینال پیش از این مسابقه قطعی شده بود.

تیم ملی والیبال ایران در هفته پنجم رقابت های لیگ ملت های 2019 باید در پلوودیف بلغارستان به مصاف تیم های صربستان، بلغارستان و آمریکا بود.

برنامه بازی های ایران در هفته پنجم به شرح زیر است:

جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸: ایران - صربستان، ساعت ۱۸:۳۰

شنبه ۸ تیر ۱۳۹۸: ایران - بلغارستان، ساعت ۲۲:۱۰

یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸: ایران - آمریکا، ساعت ۱۸:۳۰
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار