• کد خبر:۹۹۹۹۶
نوزدهمین دوره لیگ برتر روز پنجشنبه با انجام 4 مسابقه آغاز می شود. پرسپولیس در تهران به مصاف پارس جنوبی می رود و تراکتور تبریز میهمان نفت مسجدسلیمان است.
به گزارش"دی اسپورت"، لیگ برتر فوتبال ایران بعد از حدود سه ماه تعطیلی دوباره آغاز می شود.تعطیلی نوزدهمین دوره لیگ برتر نسبت به دورهای قبل بیشتر بود و در این تعطیلات میان فصل فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از باشگاه ها خواستند که ورزشگاه هایشان را تجهیز کنند والزامات ایمنی و امنیتی بیشتری در ورزشگاه ها اجرا شود. از نصب دوربین های مداربسته تا شماره دار شدن صندلی ها و فروش بلیت الکترونیک.هرچند هنوز محل برگزاری برخی از رقابت ها مشخص و اعلام نشده است!

اکنون وقت مسابقه است. وقت هیجان مثبت در میدان سبز فوتبال و دیدن چهره جدید تیم ها در لیگ برتر. قطعا رقابت هایی  که در آن مربیان سرشناس خارجی مثل کالدرون، دنیزلی، استراماچونی  حضور دارند جذاب تر خواهد شد و همه می خواهند  ببینند رقابت این خارجی ها با مربیان شایسته ایرانی از گل محمدی  و قلعه نویی گرفته تا نکونام چگونه خواهد بود.

لیگ برتر نوزدهم روز پنجشنبه  با 4 دیدار آغاز می شود  و نگاهی به ین مسابقات می اندازیم؛

پرسپولیس - پارس جنوبی جم؛ قهرمان سه دوره با مربی جدید

افتتاحیه لیگ برتر در واقع همان اختتامیه فصل گذشته است. تقابل پرسپولیس با پارس جنوبی این مرتبه در ورزشگاه آزادی یک طبقه آزادی است! زیرا طبقه دوم ورزشگاه در این بازی بسته خواهد بود. با این حال هواداران پرسپولیس بی صبرانه منتظر رونمایی از تیم جدیدشاان با مربیگری کالدرون هستند و برای این مسابقه لحظه شماری می کنند. شاید از نظر بازیکن پرسپولیس نسبت به فصل گذشته تغییرات زیادی نداشته اما همه می خواهند ببیند که پرسپولیس با تفکرات مربی جدیدش با چه شیوه ای بازی خواهد کرد. کالدرون آرژانتینی وعده بازی هجومی را به هواداران داده است. 

پارس جنوبی هم حریف قابل احترام و جنگنده ای است که قطعا به راحتی تسلیم نخواهد شد هرچند وضعیت مالی این باشگاه بسیار بد است با این حال این تیم از پیش بازنده نیست و اگر پرسپولیس در شروع لیگ به اندازه کافی تمرکز و هماهنگی نداشته باشد ممکن است اسیرشگفتی شود. پارس جنوبی روی نیروی جوانی و انگیزه بازیکنانش خیلی حساب می کند البته نباید فراموش کرد این تیم بازیکنان با تجربه هم کم ندارد.

قهرمان سه دوره لیگ برتر فصل سختی را پیش رو دارد و قطعا 15 تیم دیگر تلاش می کنند که در این فصل سرخپوشان تهرانی دیگر قهرمان نشوند و کالدرون و بازیکنانش اما خواسته دیگری دارند.

گل گهرسیرجان - نساجی مازندران؛ اولین بازی لیگ برتر در سیرجان

اولین دیدار لیگ برتری در شهر سیرجان برگزار می  شود گل گهر در این فصل به لیگ برتر صعود کرده  و در نخستین گام به مصاف نساجی خواهد رفت. نساجی که یکی از تیم های قدیمی فوتبال ایران محسوب می شود تعطیلات پرهیاهویی را پشت سرگذاشت و اکنون باید مقابل هموطن برانکو صف آرایی کند. وینگو بگوویچ سرمربی گل گهر آنقدر در ایران کار کرده که زبان فارسی را به خوبی صحبت می کند. باید دید سیرجانی ها چه استقبالی از اولین بازی لیگ برتر خواهند داشت. هیچ کدام از این دو تیم مدعی قهرمانی نیستند و برای بقا یا حضور در میانه های جدول این فصل تلاش می کنند.

ذوب آهن - سایپا؛ نبرد بی تماشاگرها در محلی نامعلوم!

سبزپوشان اصفهانی بعد از حذف از لیگ قهرمانان آسیا برای فصل جدید وارد لیگ برتر می شوند. ذوب آهن اولین باشگاه لیگ برتری بود که وارد مسابقات شد و به همین دلیل احتمالا از سایر تیم ها آماده تر است. سایپا هم جز اولین تیم هایی بود که تمریناتش را آغاز کرد و ابراهیم صادقی سرمربی تیم بارها از تعویق لیگ گلایه کرد و آن را به ضرر تیم خودش دانست. ابراهیم صادقی که از فصل پیش جانشین علی دایی شده کار سختی پیش رو خواهد داشت. این دو تیم جز کم هوادارترین تیم های لیگ محسوب می شوند با این حال هنوز ورزشگاه محل برگزاری این مسابقه اعلام نشده است! زیرا مسئولان سازمان لیگ معتقدند که ورزشگاه فولاد شهر الزامات مورد نظر را اجرا نکرده است.

نفت مسجدسلیمان - تراکتور تبریز؛ رونمایی از تراکتوردنیزلی شاید در اهواز

دو تیم پر هوادار فوتبال ایران در هفته اول مقابل یکدیگر قرار می گیرند. در یک سوی میدان نفت مسجدسلیمانی که با مهدی تارتار احتمالا به دنبال حضور در میانه های جدول است و تراکتوری که با جذب مصطفی دنیزلی به دنبال قهرمانی در لیگ برتر است. دو تیم نه از نظر مالی و نه امکاناتی و حتی بازیکنانی که در اختیار دارند قابل مقایسه نیستند. روی کاغذ همه شانس برنده شدن را به تراکتور می دهند اما فوتبال غیر قابل پیش بینی است . محل برگزاری این مسابقه نیز هنوز اعلام نشده و احتمال دارد که نفت مسجدسلیمان حتی نتواند در خانه اش بازی کند و مجبور شود در اولین مسابقه در اهواز میزبان تراکتور باشد. دنیزلیفوتبال ایران را می شناسد و  حالا با تراکتور تبریزی به دنبال قهرمانی در فوتبال ایران است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار